Számos kutatás utal rá, hogy az emberek a természetes megvilágítást részesítik előnyben azokkal a terekkel szemben, ahol csak mesterséges fényt alkalmaznak. Az elmúlt másfél évszázadban azonban egyre kevésbé férünk hozzá a napfényhez, hiszen bőségesen rendelkezésünkre állnak a mesterséges fények, és a munkaidőnk is jelentősen átalakult.
Sok tekintetben felszabadítottuk magunkat a természet által számunkra rendelt fény-sötétség körforgás alól, azonban a legújabb kutatásokból kiderül, hogy ennek az elszakadásnak ára van, hiszen számos egészségügyi és szociális problémát okozhat. Tehát ma a gondos épülettervezők feladata, hogy segítsenek visszatérni a természet ritmusához.
Ahhoz, hogy eredményesen javítsuk az emberek közérzetét, nem elég egyes paramétereket optimalizálunk, például a hőmérsékletet és a páratartalmat: átfogóbb megközelítésre kell áttérnünk, amely az egészséges emberi viselkedésen alapul. Ezenfelül a tudósok által a közelmúltban kidolgozott elméletek alapján oda kell figyelnünk a jóllét öt lépcsőfokára.
Töltse le az e-könyvet, és tudja meg, milyen hatást gyakorol a természetes fény napjaink épített környezetében, és ismerje meg azokat az alapszabályokat, amelyek segítségével az egészségesebb életmód és a jó közérzet felé terelhetjük az épülethasználókat.