A bevilágítási megoldások előnyei a középületekben
Minden középületben más és más megvilágítási igények érvényesülnek. A szükséges fény mennyiségét az adott tér használatának módja is befolyásolja. Természetesen fontos szerepet játszanak ezen a téren az emberek is, fontos szempont, hogy a természetes fény hogyan befolyásolja a közérzetüket. A rugalmas természetes megvilágítási megoldásoknak köszönhetően innovatív módszerekkel gondoskodhat az adott projektek egyedi igényeiről. Az átriumos közösségi terek inspiráló és élvezetes környezetet kínálhatnak az embereknek.
A közösségi terekben általában sok jelzést kell kihelyezni. Ez különösen igaz azokra a középületekre, ahol különböző funkciók férnek meg egymás mellett, és az emberek sokat mozognak bennük. A napfény segítséget nyújthat a tájékozódásban és megkönnyítheti a stresszes pillanatokat. A megfelelő fény és szellőzés biztonsági szempontból is előnyös. A komfortszellőzéssel ellátott tetőablakok pedig megkönnyítik a hőszabályozást. A tetőablakok emellett hő- és füstelvezetéses konfigurációban is rendelhetők, ami tűz esetén az odabent tartózkodókat és az épületet is segít megóvni.
Az egyenletes fényeloszlás megkönnyíti a különböző feladatok elvégzését a közösségi térben. A napfény váltakozása pedig kapcsolatot teremt a külvilággal, és segít fenntartani a cirkadián ritmust. A könyvtárakban a természetes fény ösztönzi az embereket, hogy a munkájukra összpontosítsanak. A szórt napfény pedig segít csökkenteni a számítógép-képernyők tükröződését. A természetes és a mechanikus szellőztetés kombinációjával megfelelően szabályozott körülményeket teremthetünk. Ez hasznos lehet például akkor, ha fontos az épületben elhelyezett tárgyak állagának a megóvása vagy egy változó számú embernek otthont adó tér hőmérsékletét kell szabályoznia.